مجله اینترنتی فانیس
About Exponent

Exponent is a modern business theme, that lets you build stunning high performance websites using a fully visual interface. Start with any of the demos below or build one on your own.

[tatsu_button button_text = “Get Started” url = “” new_tab = “0” type = “small” button_style = “rounded” alignment = “none” bg_color = ‘{“id”:”palette:0″,”color”:”rgba(36,108,255,1)”}’ hover_bg_color = “” color = “rgba(255,255,255,1)” hover_color = “rgba(255,255,255,1)” border_width = “0” border_color = “” hover_border_color = “” icon = “” icon_alignment = “left” lightbox = “0” image = “” video_url = “” hover_effect = “button-transform” background_animation = “none” animate = “0” animation_type = “fadeIn” animation_delay = “0” enable_margin = “0” margin = “0px 0px 40px 0px” box_shadow = “0px 0px 0px 0px rgba(0,0,0,0)” hover_box_shadow = “0px 5px 45px 0px rgba(175,177,177,0.57)” ][/tatsu_button]

Subscribe to our Newsletter

[newsletter api_key = “” id = “” style = “rounded” width = ‘{“d”:”100″}’ alignment = “left” button_text = “Submit” input_text_color = “” input_bg_color = “rgba(255,255,255,1)” bg_color = ‘{“id”:”palette:0″,”color”:”rgba(51,143,250,1)”}’ hover_bg_color = “” color = ‘{“id”:”palette:1″,”color”:”#ffffff”}’ hover_color = “” border_width = “” border_color = “” hover_border_color = “” accent_color = “” margin = ‘{“d”:”0px 0px 0px 0px”}’ animate = “0” animation_type = “fadeIn” animation_delay = “0” ][/newsletter]

 • اخبار
 • تصاویر بازیگران
 • علم و فناوری
 • سبک زندگی
 • پزشکی و سلامت
 • آموزش آشپزی
 • واکنش سازمان لیگ به نگرانی استقلال و پرسپولیس

  مجموعه : اخبار

  مجله اینترنتی فانیس
  [ad_1]

  ورزش سه: امروز از سوی کادرفنی تیم پرسپولیس در یک متن، نگاه انتقادی به برنامه های فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا شد و تداخلی که با لیگ برتر فصل آینده خواهد داشت.

  ماجرا از این قرار است که فصل جاری لیگ برتر ایران روز ۲۶ اردیبهشت به پایان می رسد و اخرین بازیهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ اسیا نیز ۳۰ اردیبهشت تا ۲ خرداد ماه برگزار خواهد شد. تا اینجا ظاهرا هیچ مشکلی در کار نیست. مسئله زمانی بغرنج می شود که بدانیم بازیهای رفت و برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان در روزهای ۲۷ خرداد تا ۵ تیر برگزار خواهد شد و فصل اینده لیگ برتر(۹۸-۹۹) هم در هفته اول مرداد ماه استارت می خورد.

  یعنی مثلا یک تا چهار نماینده ایران اگر از مرحله گروهی لیگ قهرمانان صعود کنند، یک ماه بعد از اخرین بازی گروهی، باید در دور یک هشتم نهایی به میدان بروند و بعد از یک ماه هم لیگ ایران اغاز میشود. به این ترتیب چیزی به نام تعطیلات پایان فصل برای تیم های صعود کننده به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اسیا در کار نخواهد بود. این برنامه عجیب از همین حالا نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان را نگران کرده است.

  سعید فتاحی در واکنش به این مسایل گفت: «برنامه کامل لیگ قهرمانان اسیا در فصل های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ از قبل فیکس شده و بحثی که ما اخیرا در ای.اف.سی داشتیم، این بود که تقویم شرق و غرب در لیگ قهرمانان جدا شود تا مشکلاتی که در حال حاضر برای تیم های غرب اسیا وجود دارد،

  به حداقل برسد. اتفاقا در این جلسه نمایندگان دیگر کشورهای غرب اسیا هم از ایده ما حمایت کردند و نتیجه این شد که نمایندگان ای.اف.سی قول دادند روی این ایده کار کنند، بلکه تقویم بازیهای لیگ قهرمانان در حوزه غرب اسیا تعدیل شود.» از فتاحی پرسیدیم «آیا این تغییرات در فصل های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ اعمال نمیشود؟»

  واکنش سازمان لیگ به نگرانی استقلال و پرسپولیس

  پاسخ مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ منفی بود: «خیر. همانطور که گفتم تقویم کامل بازیهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان از قبل فیکس شده و من هم مسئولیتی در زمان تدوین آن نداشتم.

  ما باید در همان زمان که تقویم مسابقات در حال تدوین بود، نظرات خودمان را ارائه میکردیم که متاسفانه این کار به خوبی انجام نشده اما باور کنید همین حالا ما در تلاش هستیم مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ منتقل شود به مرداد یا شهریور، یعنی پس از آغاز فصل اینده لیگ برتر. یعنی با ای.اف.سی در تماس هستیم و تلاش میکنیم این تغییر در تقویم لیگ قهرمانان ایجاد شود، اما مطمئن نیستیم این کار اجرایی شود.»

  از آنجا که احتمال ایجاد تغییر در تقویم لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ بسیار کم است، سوال از فتاحی این است که چرا شروع فصل اینده لیگ برتر عقب نمی افتد؟

  مثلا لیگ برتر از شهریور شروع شود که تیم های درگیر در دور دوم لیگ قهرمانان هم یک فرصت نسبتا استاندارد برای استراحت در پایان فصل داشته باشند. پاسخ فتاحی: «اول اینکه ما تاریخ اغاز لیگ ۱۶ تیمی را نمی توانیم به خاطر یک، دویا سه باشگاه تغییر دهیم. ضمن اینکه چون جام جهانی ۲۰۲۲ در زمستان برگزار خواهد شد، از حالا قرار است در کشورهای مختلف، لیگ داخلی زودتر آغاز شود تا برنامه ها با جام جهانی تطبیق پیدا کند.»

  فتاحی در ادامه مصاحبه باز هم تاکید کرد که در زمان تدوین تقویم لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ هیچ مسئولیتی نسبت به این موضوع نداشته اما همچنان در تلاش است بازیهای مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها از خرداد ماه، به مرداد یا شهریور منتقل شود.

  واکنش سازمان لیگ به نگرانی استقلال و پرسپولیس

  اما در مجموع همچنان طبیعی است باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ نگران مشکلات ناشی از تقویم بازیها باشند، چون تیم یا تیم های ایرانی صعود کننده به دور دوم لیگ قهرمانان، عملا چیزی به نام تعطیلات پایان فصل نخواهند داشت.

  تقویم لیگ قهرمانان که هر سال مشکلاتی به باشگاه های غرب اسیا تحمیل کرده، این بار گویا جدی ترین مشکل در سالهای اخیر را رقم زده و این یکی از مهمترین چالش های فوتبال ایران در سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

  [ad_2]

  Source link by [author_name]

 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه