مجله اینترنتی فانیس
About Exponent

Exponent is a modern business theme, that lets you build stunning high performance websites using a fully visual interface. Start with any of the demos below or build one on your own.

[tatsu_button button_text = “Get Started” url = “” new_tab = “0” type = “small” button_style = “rounded” alignment = “none” bg_color = ‘{“id”:”palette:0″,”color”:”rgba(36,108,255,1)”}’ hover_bg_color = “” color = “rgba(255,255,255,1)” hover_color = “rgba(255,255,255,1)” border_width = “0” border_color = “” hover_border_color = “” icon = “” icon_alignment = “left” lightbox = “0” image = “” video_url = “” hover_effect = “button-transform” background_animation = “none” animate = “0” animation_type = “fadeIn” animation_delay = “0” enable_margin = “0” margin = “0px 0px 40px 0px” box_shadow = “0px 0px 0px 0px rgba(0,0,0,0)” hover_box_shadow = “0px 5px 45px 0px rgba(175,177,177,0.57)” ][/tatsu_button]

Subscribe to our Newsletter

[newsletter api_key = “” id = “” style = “rounded” width = ‘{“d”:”100″}’ alignment = “left” button_text = “Submit” input_text_color = “” input_bg_color = “rgba(255,255,255,1)” bg_color = ‘{“id”:”palette:0″,”color”:”rgba(51,143,250,1)”}’ hover_bg_color = “” color = ‘{“id”:”palette:1″,”color”:”#ffffff”}’ hover_color = “” border_width = “” border_color = “” hover_border_color = “” accent_color = “” margin = ‘{“d”:”0px 0px 0px 0px”}’ animate = “0” animation_type = “fadeIn” animation_delay = “0” ][/newsletter]

 • اخبار
 • تصاویر بازیگران
 • علم و فناوری
 • سبک زندگی
 • پزشکی و سلامت
 • آموزش آشپزی
 • مقایسه‌ای بین خودرو‌های اروپایی، آمریکایی و ژاپنی!

  مجموعه : علم و فناوری

  مجله اینترنتی فانیس
  [ad_1]

  وبسایت چرخان: در زمانه‌ای که همه‌چیز جهانی‌سازی شده و مردم سراسر دنیا می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، شاید تفاوت گذاشتن بین دو وسیله‌ی یکسانی که در دو کشور متفاوت به تولید رسیده‌اند، کار چندان ساده‌ای نباشد.

  موضوعی که در مورد خودروها نیز درست بوده و با توجه به اینکه امروزه کشورهای مختلف و زیادی در سراسر دنیا صاحب صنعت خودروسازی هستند، قصد رقابت با یکدیگر رادارند تا بتوانند در این رقابت سخت، بیش‌ازپیش خودروهایشان را شبیه به یکدیگر نمایند؛ اما هرچه قدر که این خودروها شبیه یکدیگر باشند، بازهم تفاوت‌های زیادی هست که آن‌ها را از یکدیگر متمایز کند.

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  به‌ هرحال این را همه قبول دارند که کشورها اروپایی (عمدتاً اروپای غربی)، ایالات‌متحده و ژاپن، از اصلی‌ترین خودروسازان جهان به شمار می‌آیند. کشورهایی که هدفشان، تولید خودرویی با بالاترین کیفیت، زیباترین طراحی خارجی، بهترین عملکرد موتور و هم‌چنین عالی‌ترین سیستم ایمنی، است.

  با ما باشید تا شاخصه‌هایی که در یک خودرو بین این سه منطقه عمده خودروساز جهان، تفاوت ایجاد می‌کند را به شما عزیزان معرفی نماییم.

  سبک طراحی

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  اولین چیزی که چشم هر بیننده‌ای را در یک خودرو، مشغول خود می‌کند، همان طراحی خارجی و جذابیت خودرو است. زمانی هم که حرف از طراحی به میان می‌آید، نمی‌توان هیچ جایگزینی برای خودروسازان خلاق اروپایی پیدا کرد. درواقع اروپایی‌ها به طراحی و زیبایی خودرو بسیار اهمیت داده و آن را یک امر مهم در نظر می‌گیرد. به‌طوری‌که نه‌تنها خودروهای برتر اروپا بلکه خودروهای متوسط آن‌ها نیز، مغناطیس قوی برای ربایش چشم و هوش افراد، دارند!

  درواقع طراحی خودروهای اروپایی و آمریکایی بسیار متفاوت و متناوب بوده و در بین خودروهای بی شما آن‌ها، می‌توان شاهد سبک‌ها و زبان طراحی‌های بسیار متفاوت و متنوعی بود. این در حالی است که خودروهای ژاپنی از زبان طراحی نسبتاً مشابه ای در طول زمان بهره می‌برند. طراحی خودروهای ژاپنی یا آن‌قدر جدید و تابوشکن است که به‌زودی محو می‌شود و یا چندین سال به همان حالت باقی می‌ماند.


  کیفیت

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  در مورد مسئله کیفیت نیز اروپایی‌ها گوی سبقت را از رقیبانشان ربوده‌اند. شرکت‌هایی مانند لامبورگینی، خودروسازان بریتانیایی و دیگر شرکت‌های اروپایی، کیفیت را یک امر ارزشمند برای محصولاتشان در نظر می‌گیرند؛ اما در کنار آن‌ها، خودروهای آمریکایی و به‌خصوص ژاپنی نیز حرف بسیار زیادی در بحث کیفت و بادوام بودن داشته و دارند.


  مصرف بهینه سوخت

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  ژاپن تاریخ طولانی در ساخت خودروهای بهینه و کم‌مصرف در دفتر خاطرات خود دارد. در سال ۱۹۷۳ میلادی و در پی بحران نفت، شرکت‌های ژاپنی توانستند با ساخت خودروهایی که دارای موتور کوچک‌تر و کم‌مصرف‌تری بودند، جای پای بزرگی در بازارهای جهانی بردارند. درواقع در سال‌های اخیر نیز، خودروهای ژاپنی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی هستند که به بهینه بودن خودروی‌شان اهمیت زیادی می‌دهند.


  عملکرد

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  در بحث عملکرد و درواقع همان قدرت موتور خودرو نیز، به‌سختی می‌توان رقیبی برای شرکت‌های بزرگ و نام آشنایی مانند مرسدس بنز و بی ام و پیدا کرد که چنین تاریخچه قوی داشته باشند. درواقع، قدرت، سرعت و شتاب گیری بیشتر خودروهای ساخت شرکت‌های اروپایی، چیزی دور از دسترس شرکت‌های آمریکایی و ژاپنی بوده است.


  دوام

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  اگرچه ممکن است خودروهای ژاپنی به‌اندازه رقیبان اروپایی خود سریع نباشند (البته نه همه‌ی آن‌ها)، اما این خودروهای سرزمین آفتاب، طول عمر و دوام بیشتری نسبت به اروپایی‌ها خواهند داشت. خودروهای ژاپنی نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری داشته و خیلی کم پیش می‌آید که به تعمیرات اساسی و پرهزینه احتیاج پیدا کنند.


  استحکام و عضلانی بودن

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  در این مورد، خودروهای آمریکایی هستند که جای بحثی برای دیگر رقیبان باقی نگذاشته‌اند. مردم آمریکا علاقه زیادی به خودروهای عضلانی و بزرگ داشته و این علاقه شدید را می‌توان در محصولات خودروسازان آمریکایی مانند فورد، شورلت و دیگر شرکت‌هایشان به‌خوبی مشاهده کرد.


  قابل‌اعتماد بودن

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  اگرچه شاید خودروهای اروپایی و آمریکایی در بحث سرعت، شتاب، قدرت و استحکام، جلوتر از ژاپنی‌ها باشند اما این خودروهای ژاپنی هستند که قابل‌اعتمادتر از رقیبان خود ظاهرشده‌اند. درواقع نه‌تنها شرکت‌های بزرگی مانند تویوتا، نیسان و هوندا بلکه دیگر خودروسازان ژاپن مثل مزدا، میتسوبیشی، ایسوزو و دایتسو نیز، ساخت خودروی باکیفیت و قابل‌اعتماد را فراموش نکرده‌اند.


  قیمت

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  بازهم خودروهای ژاپنی پیشتاز یکی دیگر از جنبه‌های رقابتی هستند. ژاپنی‌ها خودروهای خود را باهدف همه‌گیر بودن و باقیمت معتدل‌تری تولید کردن، ساخته و به دنیا عرضه می‌کنند؛ اما در طرف دیگر، به نظر می‌رسد که خودروهای اروپایی نسبت به دو رقیب خود، بسیار گران‌تر ظاهرشده‌اند.


  ایمنی

  مقایسه ای بین خودروهای اروپایی،آمریکایی و ژاپنی!

  بازهم ژاپنی‌ها هستند که با فن‌آوری‌هایی که تاکنون تولید کرده‌اند، صنعت ایمنی خودروهای جهان را رهبری کرده و آن را بیش از دیگران، به جلو برده‌اند. ژاپنی‌ها یک سرو گردن نسبت به استانداردهای خودروسازان اروپایی و آمریکایی، در بحث امنیت جلو هستند.

  پس در پایان باید گفت که در کنار رقابت تنگاتنگی که بین این سه رقیب سنتی وجود دارد، مشتریان بازارهای جهانی باید بر اساس شاخصه‌هایی پراهمیت‌تر خود، انتخاب کنند که خودروی‌شان اهل کدام کشور باشد.

  [ad_2]

  Source link by [author_name]

 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه